KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4424262
*
nr 442 4262
Akvareller
6 st, F Lindström, Stockholmsmotiv, ca 15 x 25, (295581)
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 21:18:51
1
100 kr
29/11 07:49:13
2
400 kr
30/11 00:29:18
1
200 kr
30/11 00:31:52
1
300 kr
4/12 03:28:18
3
450 kr
4/12 10:58:11
2
550 kr
4/12 15:45:45
4
ledande budet*
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Akvareller
nr 442 4262
Akvareller
6 st, F Lindström, Stockholmsmotiv, ca 15 x 25, (295581)
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 21:18:51 | 1 | 100 kr |
| 29/11 07:49:13 | 2 | 400 kr |
| 30/11 00:29:18 | 1 | 200 kr |
| 30/11 00:31:52 | 1 | 300 kr |
| 4/12 03:28:18 | 3 | 450 kr |
| 4/12 10:58:11 | 2 | 550 kr |
| 4/12 15:45:45 | 4 | ledande budet* |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



