Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4424262



*

nr 442 4262


Akvareller

6 st, F Lindström, Stockholmsmotiv, ca 15 x 25, (295581)


Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

950 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 december 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/11 21:18:51 1      100 kr
29/11 07:49:13 2      400 kr
30/11 00:29:18 1      200 kr
30/11 00:31:52 1      300 kr
4/12 03:28:18 3      450 kr
4/12 10:58:11 2      550 kr
4/12 15:45:45 4      ledande budet*


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr